کد خبر : 33284
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 256 بازدید

چرا شهردار غیربومی؟

  حشمت اله آزادبخت: علی نجات نورعلی رفت و اصغر کردعلیوند بر صندلی شهرداری کوهدشت نشست. نورعلی بزرگ شده ی کوهدشت بود و کوچه به کوچه ی این شهر را می شناخت و پابه پای ساختمان هایش قدکشیده بود. سال ها در شهرداری کوهدشت کارکرده بود و از نیروهای شرکتی تا کت و شلوارهای رسمی اش را […]

 

حشمت اله آزادبخت:

علی نجات نورعلی رفت و اصغر کردعلیوند بر صندلی شهرداری کوهدشت نشست.

نورعلی بزرگ شده ی کوهدشت بود و کوچه به کوچه ی این شهر را می شناخت و پابه پای ساختمان هایش قدکشیده بود. سال ها در شهرداری کوهدشت کارکرده بود و از نیروهای شرکتی تا کت و شلوارهای رسمی اش را آشنابود و حتا آدم های چتد دوره شورایش را تک به تک می دانست.

علی نجات برخلاف میل خود بنده شهردارشد. چون از جنس شورای شهری ها بود و من ذاتن ذات شورا را نمی پسندم. چون شورای شهر در ایران به ویژه در شهرهای جهان سومی این کشور، برای صندلی می آیند و این کرسی، امروزه به محل قدرتی مافیایی فوق سری تبدیل شده و مردنر می خواهد که گاوکهنش را در زمین خداخواهی و وجدان طلبی به شخم براند. البته خدا کند شورای فعلی تن پوش خدمت به مردم پوشیده و برای رضای خداوند گام بردارند و نیامده باشند کلاه ساختمان های خود را به یاری نیروهای خدماتی شهرداری و ماشین های آشغال برش به ابرها برسانند و یا خدای نکرده عوارض ساخت و سازش را آشکارا نپردازند. پس نتیجه می گیریم سرفلش پیکان این نوشته به شورایی های کنونی نیست و فردا نامه ی شکایت به دادگاه نبرند. و البته خداکند بعدن روی تیز این قلم به ناکارآمدی شان گرفته نشود…

خوب برویم سرریل مطلب. از علی نجات نورعلی می گفتم که با شناختی که از شهر کوهدشت داشت، کارهای خوبی پشت سر رفتنش جاگذاشت و اگر از تک تک مردم این شهرستان سوال شود دست تایید بالاخواهندبرد. برای نشان دادن نمونه کارهای این شهردار می توان انگشت اشارت و ارادت به آسفالت بیشتر خیابان ها و کوچه های کوهدشت گرفت و نجات خیابان بازارچه از ازدحام ماشین ها و ترمیم و تعمیر پارک شهر میدان امام …

حالا در و دیوار این شهر می دانند که برداشتن نورعلی از صندلی شهرداری کوهدشت دو دلیل بیشتر نمی تواند داشته باشد. دلیل اول که گاو پیشانی سفید سال های سیاسی بازی ها و جناح پرستی های فاشیستی این شهراست و مردمش هرچه ندارند از آن است و دلیل دوم فعالیت « نصیریانه » ی نورعلی ست و فکر می کنم اگر او هم چون «معلم شهردار» های تاریخ شهرداری کوهدشت دست روی دست ندانم کاری می گذاشت شاید چهارسال دیگر ماندگار می شد. و اگر دلیل سومی وجود دارد، مردم این شهر حق دارند بدانند و نگفتنش خیانتی ست بزرگ.

و اما دلیل آوردن آقای کردعلیوند روی دست استقبال شورای شهر عزیز کوهدشت را هنوز نمی دانیم. دلیل مخالفت بنده با ایشان غیربومی بودن وی است که عمری به درازای شهرداری نورعلی لازم است تا با سوراخ سنبه های کوهدشت آشناشود و زخم های لاعلاجش را بفهمد و دوسال دیگر لازم دارد تا به ترمیمشان برخیزد. دراین صورت آیا نمی شد دندان روی جگر جناح بازی گذاشته می شد و نورعلی یا دست کم یک نیروی بومی کوهدشتی انتخاب می شد که شانه به شانه ی زخم دیوارهای نداری اش قدکشیده باشد؟

با این حال امیدوارم جناب کردعلیوند عزیز نوشداری پیش از مرگ سهراب با خود آورده باشد و چندماه آینده، بنده مقابل آستین های بالارفته ی ایشان کمرعذرخواهی خم کنم.

تاباد چنین بادا!

دیدگاه ها

طولابي امين در گفته :

دهردم ازين باغ بري ميرسد
درود بر شما استاد عزيز
اميدوارم عزيزان بتوانند در مقابل خداوند متعال جوابگوي اعمال خويش باشند.آنان كه خوب ميدانند نيازي به پاسخگويي در اين دنيا نيست.

[پاسخ]

کریم امرایی (طولابی) در گفته :

بنازم ناز شصتت را
درود بر استاد آزادبخت
بله ما ساکنان اصلی کوهدشت میدانیم عمر کوچه ها ی کوهدشت چه قدر است ما که خیابانهای خاکی کوهدشت را بیاد داریم ما که زیتعلی آباد را بیاد داریم .اری از میان شهرداران انتخاب شده ی کوهدشت آقای نورعلی خدمات شایان کرده که بعضآ ماندگارند و قابل عرضه و آقای آزادبخت حق مطلب را ادا نموده از از ایشان تشکر میکنم و امیدوارم بقلمش همیشه براه باشد و اما دوست عزیز بومی بودن همیشه اولوبت است چرا که بومی هم مردم را خوب می شناسد و هم شهر را .
شهر پر از تحصیل کرده و نابغه ی ما نیاز به صادرات شهردار ندارد شاید برای پست ها مدیریتی دیگر بومی بود ن ملاک نباشد ولی شهرداری که اهل محل باشد حد اقل عمر ساخت خیابونها و کوچه ها بداند و بر اساس آن اقدام کند نه اینکه هر کس در شورا نفوذ بیشتری دارد . در پایان امیدوارم شهردار جدید از تجربیات دیگران همکاران استفاده کند .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :