کد خبر : 30140
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 125 بازدید

کمیته امداد لرستان و بهزیستی استان برتر در کشور در شاخص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی

خبرنگار هومیان نیوز: لرستان در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات رونق تولید مقام اول را در کشور کسب کرد و سازمان بهزیستی لرستان و کمیته امداد استان نیز در شاخص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کشور برتر شدند. به گفته‌ی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی آشتاب که گزارش خویش را صبح پنجشنبه 16 دی ماه در […]

%d8%a8%d9%87%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d9%88-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%aa%d9%87-%d8%a7%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%af

خبرنگار هومیان نیوز:

لرستان در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات رونق تولید مقام اول را در کشور کسب کرد و سازمان بهزیستی لرستان و کمیته امداد استان نیز در شاخص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کشور برتر شدند.

به گفته‌ی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی آشتاب که گزارش خویش را صبح پنجشنبه 16 دی ماه در جلسه کارگروه اشتغال استان لرستان بیان کرد کمیته امداد استان لرستان با مدیریت جاسم محمدی در زمینه‌ی پرداخت تهسیلات اشتغالزایی در سطح کشور رتبه‌ی اول کشور را از آن خویش کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان لرستان می‌گوید:«این اولین بار است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی رتبه‌ی نخست کشور را لرستان کسب می‌کند».

استاندار لرستان، هوشنگ بازوند نیز در این جلسه اظهار نگرانی کرد که وضعیت اشتغال پایدار در استان لرستان خوب نیست و تسهیلات باید منتهی به ایجاد شغل پایدار و نه ناپایدار شود.

محمدی اطمینان داد که نظارت قوی از سوی کمیته امداد استان وجود دارد و اکثر قاطع تسهیلات پرداخت شده باعث ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد شده است.

عملکرد رئیس سازمان بهزیستی استان لرستان، اسداله حیدری نیز در این جلسه موفق در سطح کشور ارزیابی شد زیرا او نیز توانسته است در این زمینه و در بین 31 استان کشور موفق عمل کند.

اسداله حیدری در این جلسه، به مدیران و ملت گزارش داد:«یک تعهد کشوری داریم که شامل یک هزار و 378 نفر است که تعداد مشاغل ایجاد شده در 9 ماه گذشته یک هزار و 260 نفر بوده است که معادل 91 درصد تحقق است؛ یک تعهد استانی هم داریم که یک هزار و 600 نفر است که یک هزار و 77 نفر یعنی 68 درصد محقق شده است».

حیدری بیان کرد:«بانک ملی و بانک ملت بهترین بانکهای حوزه‌ی کاری ما در این زمینه بوده‌اند».

این گونه تسهیلات بابت ایجاد اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

اسداله حیدری از جمله مدیران بومی استان و جاسم محمدی از جمله مدیران غیربومی استان هستند. هر دو در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در سطح کشور، عملکرد برتر در سطح کشور داشته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، آشتاب آمار داد بانکهای خصوصی استان 28 درصد تعهد خویش بابت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را پرداخت کرده‌اند. بانکهای دولتی نیز 88 درصد تعهداتشان را اجرایی کرده‌اند.

استاندار لرستان، هوشنگ بازوند از بانکهای خصوصی مثل همیشه انتقاد کرد به این خاطر که چرا نسبت به اشتغال استان مسئولیت‌پذیری کافی ندارند؟ چرا بانکهای خصوصی استان تمایلی ندارند در بحث اشتغالزایی یاری کنند استان را؟ این بانکها در برابر بیکاری و نداشتن رفاه مردم استان هم مسئول هستند. بازوند اظهار تأسف کرد که بانکهای خصوصی استان از سهم 19 درصدی سه ماه پیش به 11 درصد کاهش یافته‌اند.

بارهاست استاندار لرستان از بانکهای خصوصی استان انتقاد می‌کند اما در عمل اتفاق خاصی نیفتاده است. بازوند بار دیگر تهدید کرد آن بانکهای خصوصی را که در اجرایی کردن تعهداتشان کوتاهی کرده‌اند که شعبه‌ی آنها اگر پیگیری کند در لرستان تعطیل خواهد شد.

بازوند گفت در سال 94 نزدیک به 79 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه‌ی ازدواج در استان لرستان پرداخت شده است ولی در 9 ماه سال 95 مبلغ 222 میلیارد تومان پرداخت شده است. البته وام ازدواج قبلاً هر نفر سه میلیون تومان بود و الان با دستور دولت تدبیر و امید هر نفر 10 میلیون تومان شده است.

استاندار لرستان توصیه کرد خوب است نظارت شود بر روش مصرف وامهای ازدواج که برای خرید کالاهای تولید داخل انجام شود نه اینکه گاهاً به سوی خرید کالاهای خارجی یا قاچاق برود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان، علی هادی‌چگنی گزارش داد در بین همه‌ی استانهای کشور لرستان بعد از بوشهر رتبه‌ی دوم پرداخت تسهیلات ازدواج را داراست و برنامه‌ریزی شده است تا پایان امسال لرستان دربین 31 استان کشور اول شود.

وی خبر داد که در حال حاضر 16 هزار نفر در لرستان در نوبت وام ازدواج هستند. رئیس امور شعب بانک ملی استان لرستان، (بیژن مقدم‌بیرانوند) نیز گفت همین که مبلغ وام ازدواج افزایش یافته است خوشبختانه باعث تحریک جوانان به ازدواج شده است. چگنی به شدت از بانک قرض الحسنه مهر انتقاد کرد به این خاطر که فقط 13 درصد تعهدات تسهیلات ازدواج را پرداخت کرده است در حالی که بانک ملی 110 درصد تعهدات وام ازدواج را پرداخت کرده است. چگنی کم کاری بانک قرض‌الحسنه‌ی مهر را نوعی ظلم به مردم استان لرستان دانست. بازوند هم گفت در پرداخت وام ازدواج رشدی 181 درصدی داشته‌ایم و تعداد 27 هزار نفر در یک سال اخیر نیز وام ازدواج گرفته‌اند. بازوند در مجموع عملکرد همه‌ی بانکهای استان در شاخص پرداخت تسهیلات ازدواج را خوب توصیف کرد.

دیدگاه ها

حمیدطولابی در گفته :

اقای حیدری اززمانی که امده اندجنب وجوشی رادراین سازمان ایجادکرده اند،فراموش نکنیم کمک به معلولین فقط دادن وام نیست،انان کسانی هستندکه هرکدامشان دردی دارندامابه قول شکسپیردرجایی که دردبزرگتری ریشه دوانده دردکوچکتربه زحمت احساس می شود،دردبزرگ اینان درک دیگران ازوضعیت ومحترم شمردنشان وپرهیزازدلسوزی نسبت به انان است،همچنان که گفته اندنه زندگی بادیگران که درک دیگران مهم است.سعی کنیدبابرنامه های اجتماعیتان زندگی رابرانان شیرین ترکنید

[پاسخ]

محمد در گفته :

دکتر حیدری خدا قوت مدیر بهزیستی نوراباد چند سال بایستی مدیر باشه لطفا فکری برای جانشین ایشان بفرمایید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :